BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Reálbér: az EU-ban nőtt, nálunk csökkent

2005. július 25. hétfő, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly 1 százalékkal csökkent hazánkban a reálbér. A KSH adatai szerint az előző két évben, 2002-2003-ban viszont összesen 24 százalékkal haladták meg a jövedelmek az inflációt, miközben a GDP 7 százalékkal emelkedett. Az EU-ban átlagosan 4 százalékkal növekedtek a reálbérek, a bővülés üteme ugyanakkor 0,2 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól. A reálkeresetek javulása az egyes országokban 0,1-4,5 százalék között szóródott. A reálbérek átlagos emelkedése az új tagállamokban az elmúlt két évben meghaladta a régi tagok mutatóit. (MH 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet