BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korábban jön az euró?

2004. november 18. csütörtök, 07:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre nagyobb az esély arra, hogy az EU elfogadja az államháztartási hiány számításának azt a módját, amely figyelembe veszi a magán-nyugdíjpénztári befizetéseket is. Ezzel Magyarország is könnyebben teljesítheti a stabilitási kritériumokat és hamarabb veheti át az eurót. Az új módszertannal ugyanis 2004-2007 között évente 0,7-1 százalékponttal csökkenne a GDP-arányos deficit. Elemzők viszont arra figyelmeztetnek, hogy a kedvező fejlemény nem járhat együtt a hiánycsökkentés enyhítésével és lazább államháztartási fegyelemmel. (VG 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet