Egyre nagyobb az esély arra, hogy az EU elfogadja az államháztartási hiány számításának azt a módját, amely figyelembe veszi a magán-nyugdíjpénztári befizetéseket is. Ezzel Magyarország is könnyebben teljesítheti a stabilitási kritériumokat és hamarabb veheti át az eurót. Az új módszertannal ugyanis 2004-2007 között évente 0,7-1 százalékponttal csökkenne a GDP-arányos deficit. Elemzők viszont arra figyelmeztetnek, hogy a kedvező fejlemény nem járhat együtt a hiánycsökkentés enyhítésével és lazább államháztartási fegyelemmel. (VG 1., 3. old.)
