BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikersztori az EU-csatlakozás

2004. november 17. szerda, 07:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összességében elégedett Magyarország uniós tagságának első fél évével a KPMG. A nemzetközi könyvvizsgáló szerint a magyar vállalatok többségükben sikerrel vették a tagsággal járó megnövekedett feladatokat. Robert Stöllinger, a KPMG ügyvezető partnere szerint az EU-csatlakozás után a külföldi befektetők nagyobb bizalommal tekintenek Magyarországra és az itteni üzleti lehetőségekre. A privatizáció és zöldmezős beruházások után ma már egyre nagyobb méreteket ölt a versenyképes magyar cégek felvásárlása. László Csaba adópartner úgy értékelte az új adószabályokat, hogy azok összességükben egymást hatásait mérséklő változásokat hoznak a vállalkozások és a magánszemélyek életében. A volt pénzügyminiszter szerint hosszú távon szükséges a helyi adó rendszerének átfogó reformja. A KPMG szakértői emellett több olyan változásra hívták fel a figyelmet, amelyről eddig kevés szó esett. Megemlítették például, hogy a legnagyobb adózók cash-flow helyzetét kedvezőtlenül érintheti, hogy jövő júliustól megszűnik a gyakorított, kéthetes bevallási rend, így csak havonta adhatnak majd bevallást. Emiatt ugyanis ritkábban jutnak hozzá visszaigényelt adójukhoz. (NSZ 5. old. NG 3. old., VG 15. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet