Összességében elégedett Magyarország uniós tagságának első fél évével a KPMG. A nemzetközi könyvvizsgáló szerint a magyar vállalatok többségükben sikerrel vették a tagsággal járó megnövekedett feladatokat. Robert Stöllinger, a KPMG ügyvezető partnere szerint az EU-csatlakozás után a külföldi befektetők nagyobb bizalommal tekintenek Magyarországra és az itteni üzleti lehetőségekre. A privatizáció és zöldmezős beruházások után ma már egyre nagyobb méreteket ölt a versenyképes magyar cégek felvásárlása. László Csaba adópartner úgy értékelte az új adószabályokat, hogy azok összességükben egymást hatásait mérséklő változásokat hoznak a vállalkozások és a magánszemélyek életében. A volt pénzügyminiszter szerint hosszú távon szükséges a helyi adó rendszerének átfogó reformja. A KPMG szakértői emellett több olyan változásra hívták fel a figyelmet, amelyről eddig kevés szó esett. Megemlítették például, hogy a legnagyobb adózók cash-flow helyzetét kedvezőtlenül érintheti, hogy jövő júliustól megszűnik a gyakorított, kéthetes bevallási rend, így csak havonta adhatnak majd bevallást. Emiatt ugyanis ritkábban jutnak hozzá visszaigényelt adójukhoz. (NSZ 5. old. NG 3. old., VG 15. old.)
