Az Európai Bizottság szerint Magyarországon idén 5,5 százalékos lesz a GDP-arányos költségvetési hiány. Ez jócskán meghaladja a kormány által várt 4,6 százalékos, sőt még a módosítások után elismert 5,3 százalékos deficitet is. A gazdasági növekedésre vonatkozó várakozásait azonban felfelé módosította a bizottság: a tegnap kiadott jelentés szerint idén 3,9, jövőre pedig 3,7 százalékos lehet a bővülés. (NG 1. old., VG 3. old.)
