BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: 2010-től lesz magyar euró

2004. október 22. péntek, 07:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország tartja magát az euró 2010-es bevezetését lehetővé tévő konvergencia-programhoz - jelentette ki Brüsszelben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, miután tárgyalt Josep Borell-lal, az Európai Parlament elnökével. A most megalakult magyar kormány nem választási költségvetést készít elő, az ugyanis nem kapna megfelelő támogatást a közvéleménytől, legalábbis az elődök példája erre mutat rá - mondta Gyurcsány, hangsúlyozva: nem felelőtlen gazdasági és szociális ígéretekkel akarnak támogatást szerezni. Hazánk jövőbeni külpolitikájáról szólva elmondta: EU-tagként határozottabb lesz külpolitikánk, erősebben kötődünk majd az európai politikához. A magyar kormányfő tegnap este egy munkavacsora keretében találkozott José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság novemberben hivatalba lépő elnökével. Nagy várakozás előzi meg Gyurcsány mai látogatását a NATO központjában. Az atlanti szervezet már értesült arról, hogy a magyar kormány a védelmi kiadások csökkentését tervezi. Ez, és a magyar részvétel a NATO-hadműveletekben, elsősorban az iraki és a balkáni magyar szerepvállalás kerül terítékre vélhetően a NATO-főtitkár és Gyurcsány Ferenc találkozóján. (Nszab. 2. old., NSZ 1., 2. old., MH 2. old., VG 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet