Az új tagországok jegybankjainak politikai függetlensége kifogásolható, márpedig ez is feltétele az euró bevezetésének - derül ki az Európai Bizottság jelentéstervezetéből. A dokumentum rossz példaként hozza fel hazánkat, mint ahol a jegybanktörvény módosításával a politikai függőséget kívánja fokozni a kormány. A jelentésből kiderül továbbá: a magyar szabályok már most sem felelnek meg az uniós előírásoknak, ezért a jövőben olyan módosításokra lesz szükség, amelyek a jegybank intézményi és személyi függetlenségét biztosítják. (NG 1., 2. old., VG 3. old.)
