Augusztustól hazánkban is bevezetik az egységes formátumú európai uniós jogosítványt. A tagállamok által kiadott jogosítványok kölcsönös elismerését az Európai Gazdasági Közösség 1991-ben született irányelve mondja ki. Minden érvényes magyar vezetői engedély használható az összes tagállamban, ha pedig valaki másik uniós országban telepedik le, jogosítványát vizsga nélkül helyi dokumentumra cserélik - írta a Népszabadság.
2004. július 29. csütörtök, 10:22
