BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem aprózzák el - kevés az eurócentes

Nincs elég érme az eurózóna 12 államában. Főleg az egy-, a két- és az ötcentesekből van hiány.

2004. június 10. csütörtök, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A La Libre Belgique belga lap jelentése szerint a probléma főként Németországot érinti, mivel nagy a piaci kereslet azért a fémért, amiből az érmék készülnek, és a gyártók nem tudják tartani a lépést a kereslettel.

Az emberek hajlamosak összegyűjteni a kisebb értékű érméket, egy-, két- és ötcentesek állnak dobozokban vagy nejlonzacskókban, mert önmagukban túlságosan kis értéket képviselnek ahhoz, hogy az emberek fizetésnél használják őket. Kevés az olyan termék, amelynek az ára ne volna öt centtel osztható, ezért az egy- és kétcentesekre nincs is szükség a fizetésnél.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet