A La Libre Belgique belga lap jelentése szerint a probléma főként Németországot érinti, mivel nagy a piaci kereslet azért a fémért, amiből az érmék készülnek, és a gyártók nem tudják tartani a lépést a kereslettel.
Az emberek hajlamosak összegyűjteni a kisebb értékű érméket, egy-, két- és ötcentesek állnak dobozokban vagy nejlonzacskókban, mert önmagukban túlságosan kis értéket képviselnek ahhoz, hogy az emberek fizetésnél használják őket. Kevés az olyan termék, amelynek az ára ne volna öt centtel osztható, ezért az egy- és kétcentesekre nincs is szükség a fizetésnél.
