BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiáramlik a tőke az eurózónából

Az eurózónából decemberben gyorsabban áramlott ki a tőke, mint egy hónappal azelőtt - írta a Reuters.

2004. február 24. kedd, 12:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU-n kívülre irányuló közvetlen és portfólió beruházások összege decemberben meghaladta a 10,4 milliárd eurót, szemben a novemberi 1,4 milliárddal. Egyes megfigyelők úgy vélik, ez - szemben az erőteljes egyesült államokbeli beáramlással - aggodalomra ad okot.
Az elemzők szerint tavaly a tőkebeáramlás igencsak megtámogatta az euró-rallyt, ám az euró dollárhoz viszonyított mostani izmosodásával párhuzamosan immár nem bővül a befektetés-import, a közös pénzt ugyanis inkább a dollár gyengülésével kapcsolatos aggodalmak erősítik.
A nettó portfólió kiáramlás 8,6 milliárd euró volt a tavalyi év végén, a novemberi 2,3 milliárd után. A nettó közvetlen befektetések 1,8 milliárdos kiáramlást mutattak, az egy hónappal korábbi 0,9 milliárdos többletet követően. A teljes 2003-as évet tekintve is fordulat történt: a közvetlen és portfólió beruházások nettó kiáramlása 9,3 milliárd euró volt, a 2002-es 61,9 milliárdos nettó beáramlás után.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet