A megszerezhető mandátumokból mind a Fidesz mind pedig az MSZP 12-12-t szeretne megszerezni.
A legnagyobb ellenzéki párt Schmitt Pál alelnök vezette "Szabad Európa" lajstromának tagjairól a hét végén dönt a Fidesz országos választmánya. A szocialistáknál még csak most kezdődik a jelölési procedúra, a végleges listáról jövő márciusban dönt a testület. Érdekesség, hogy az Új-Magyarország húzóneve az újság értesülései szerint Farkas Bertalan űrhajós, aki mellett a tömörülés elnöke, Masszi Péter is szerepel a listán.
