Amennyiben az ország teljesíti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket, úgy a csatlakozást követő kétéves átmeneti időszak után, a magyarországi, 2008-as euró bevezetést követően egy évvel a románok is áttérhetnek a közös fizetőeszközre.
Adrian Nastase román miniszterelnök strasbourgi nyilatkozata szerint Románia akár már 2009-ben euróra cserélheti a lejt - írta az euro.hu.
2003. október 2. csütörtök, 09:31

Amennyiben az ország teljesíti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket, úgy a csatlakozást követő kétéves átmeneti időszak után, a magyarországi, 2008-as euró bevezetést követően egy évvel a románok is áttérhetnek a közös fizetőeszközre.