A bizottság azt javasolja, hogy a kereskedés ne csak nemzeti szinten, vagyis országok között legyen lehetséges, hanem az uniós vállalatok is kereskedhessenek egymással. Az EU széndioxid-kibocsátásának feléért mintegy tízezer energiaigényes nagyvállalat (acélipar, papírgyárak, erőművek, olajfinomítók, üveg és cementgyárak) a felelős. Azok a cégek, amelyek jelentős beruházással elérték, hogy csökkenjen a széndioxid kibocsátásuk, a jövőben a befektetéseik egy részét vissza tudják szerezni, ha nem merítik ki a rendelkezésükre álló kvótát és a fölösleget értékesítik azoknak a vállalatoknak, amelyek viszont nem voltak képesek csökkenteni kibocsátásukat. A javaslatot jóvá kell hagynia az Európai Parlamentnek és a tagállamoknak.
