A versenyképességi miniszteri találkozón Magyarországot Gottfried Péter integrációs államtitkár képviselte, aki elmondta, hogy az ország előtt a tagságig két kihívás van: egyrészt teljesíteni kell a csatlakozási tárgyalásokon vállalt, a belső piacra vonatkozó kötelezettségeket. Másrészt a tagállamokhoz hasonlóan a magyar kormányon is számon kérik az időközben hatályba lépő EU-direktívák nemzeti joganyagba történő átültetését. Az előző témakör azért fontos, mert az unió brüsszeli bizottsága novemberben esedékes jelentése pontosan ezekre a kötelezettségekre összpontosít. Nagyobb erőfeszítésre van szükség annak érdekében, hogy az ország megfeleljen a termékbiztonsági és az élelmiszer-biztonsági követelményeknek. Egyébként a direktívák meghonosításával nem állnak jól maguk a jelenlegi tagországok sem. Míg tavaly a direktívák 1,8 százalékával voltak elmaradva a tagok, addig a legfrissebb „eredményjelzés” szerint a deficit 2,4 százalékra növekedett.
