BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós kampány-villamos a Nagykörúton

Demszky Gábor főpolgármester szerdán útjára indította azt a 4-es villamost, amely megjelenésével népszerűsíti az április 12-i uniós népszavazásig a csatlakozást a fővárosban - írta az MTI.

2003. március 19. szerda, 14:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nagykörúton menetrendszerűen közlekedő, uniós kék színnel befóliázott BKV-jármű oldalán "Egyenesen Európába" feliratok, valamint európai nagyvárosok nevei olvashatók, köztük Budapesté.

A hivatal tájékoztatása szerint a hárommillió forintba kerülő program költségeit a fővárosi önkormányzat EU-s alapjából fedezték. Jegyet válthatunk Európába, már csak egy megálló a célállomás - utalt a csatlakozásról szóló döntés közeli időpontjára a villamosra felszálló főpolgármester.

Demszky Gábor úgy vélte: a népszavazással az 1990 óta tartó erőfeszítések elérik eredményüket. A főpolgármester szólt arról is, hogy a Nagykörúton másfél éven belül jelenik meg az új, valóban európai színvonalú villamos. Hozzátette: a beruházáshoz éppen az EU bankja ad majd hitelt ugyanúgy, mint két, összesen 100 millió forintos fővárosi program finanszírozásához is.

A főpolgármester az alkalom kapcsán arra biztatott mindenkit: vegyenek részt az április 12-i ügydöntő népszavazáson, és voksoljanak Magyarország uniós csatlakozására.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet