BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szomorúak a hidegen élő norvégok

Le kell mondania a ritkán lakott területek adótámogatásáról Norvégiának az EU-szabályozások miatt - írja az euro.hu.

2003. február 19. szerda, 10:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Norvégiában a ritkán lakott területeken működő cégek az állam decentralizált politikája következtében kevesebb adót fizetnek alkalmazottaik után. Ez azonban ellentétes az egységes piac szabadverseny-szabályozásával és a kiváltságot el kell törölni, ugyanúgy, mint ahogyan Svédországban tették. A kérdésről kedden egyeztetett Per-Kristian Foss norvég pénzügyminiszter, és az EU versenybiztosa, Mario Monti.

Ha a találkozó következtében megegyezés születik a kedvezmény eltörléséről, akkor a norvég vállalkozásoknak egy milliárd euróval többet kell befizetniük az államkasszába.

Sokak szerint azonban a vállalkozások kicsit túloznak, a következmények ugyanis nem lesznek annyira drasztikusak. A mezőgazdasági és halászati ágazattól például nem vonják meg a kedvezményt, azok ugyanis nem részei az Európai Gazdasági Térségnek (EEA). Remény van arra is, hogy az 5-6 főt alkalmazó cégek esetében ugyancsak kivételt tehetnek. A turizmusban tevékenykedő cégeknek pedig a norvég kormány azt ígéri, hogy más formában visszajuttatja a befizetett adót, csupán némi kényelmetlenséggel jár majd a papírok kitöltögetése.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet