Több mint 2 milliárd forintos beruházás keretében létesítenek új belgyógyászati és pszichiátriai osztályt az egri megyei kórházban.
A Markhot Ferenc Kórház és Rendelőintézet tavaly 4,5 milliárd forintot igényelt a költségvetésből bővítésre, illetve rekonstrukcióra. A parlament 2 milliárd forintos címzett támogatást hagyott jóvá, ebből építik az új belgyógyászati, valamint a pszichiátriai osztályt. Mivel a megyei kórház hat telephellyel rendelkezik, nagy fajlagos működési költséggel üzemel. Évente 30 millió forintba kerül a betegszállító szolgálat, emellett további költséget jelent a telephelyek logisztikai és informatikai ellátása – nyilatkozta lapunknak Kovács József főigazgató. Az új, 140 ágyas bőr- és belgyógyászati osztályt a költségek lefaragása miatt tervezték a kórház központja mellett található megürült egészségügyi szakiskola helyére. A bővítésnek köszönhetően a kórház kapacitásának 15 százalékát korszerűsítik. Az intézmény általánosan nehéz helyzetben van, a kihasználatlan osztályokat át kell alakítani és finanszírozható struktúrát létrehozni – mondta a főigazgató. A régi belgyógyászati részleg helyén pszichiátriai osztályt alakítanak ki, a betegek ellátása a munkálatok alatt zavartalan lesz.
