BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hulladékgazdálkodási rendszert terveznek

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Heves megyei önkormányzatok összesen 63 millió eurós beruházással szilárdhulladék-gazdálkodási rendszert szándékoznak kiépíteni. A projekt nagy részét az előcsatlakozási alap (ISPA) és a Kohéziós Alap támogatásából fedeznék. A Heves Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási Társulást létrehozó önkormányzatoknak 10 százalékos önrészt kell vállalniuk – mondta lapunknak Szántósi Rafael, Eger alpolgármestere.
A települések összefogásával épülő komplex regionális rendszer lehetővé tenné a hasznosítható hulladék-összetevők szelektív gyűjtését és feldolgozását, a települési hulladék biológiailag bomló szervesanyag-tartalmának komposztálását, a maradék biztonságos lerakását, valamint a korszerűtlen lerakók bezárását és rekultivációját. A megyében jelenleg 84 hulladéklerakó működik, amelyek többségének nincs megoldva a mechanikai védelme. A társulás célja, hogy ezek megszüntetésével visszaálljon a természet közeli állapot. A hulladékgazdálkodási rendszer várhatóan 2008-ban jön létre, ezután az önkormányzatok egységes díjképzést és díjstruktúrát alakítanak majd ki.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet