Az egerszalóki hőforrás kiépítése 2,8 milliárd forintos beruházást igényel, amelyhez az üzemeltető Szalók Holding Kft. 800 millió forintos támogatást nyert a Széchenyi terv keretében. A fedett és kültéri medencékkel üzemelő fürdő, és egy a gyógyvíz hasznosítására épülő komplex fizikoterápiás gyógyászati és rekreációs központ várhatóan 2005 novemberére készül el – mondta lapunknak Gazsó István, a cég ügyvezető igazgatója.
Észak-Magyarország különleges és ritka természeti kincse a sódomb és a hőforrás, amelyek révén az ország turizmusa meghatározó vonzerővel gazdagodhat. A terület 2002-ben került a Szalók Holding Kft. tulajdonába, és a cég tavaly szeptember óta üzemelteti a fürdőt. A vendégek száma évről évre nő, tavaly 84 ezer volt, de a fejlesztés után évi 330 ezer látogatót várnak. Az egészségturisztikai szolgáltatások teszik teljes körűvé a régió kínálatát, amivel a fürdő szélesebb látogatói kört vonz majd Egerszalókra és a térségébe. A fürdő kiépítése 80 új munkahely teremt – mondta Gazsó. Az egyszeri fürdőbelépőjegy jelenleg 550 forintba kerül, a tíz alkalomra szóló bérlet pedig 5000 forint. A cég szeretné megtartani a jelenlegi vendégkört, a tehetősebb vendégek igényeit pedig az emelt szintű szolgáltatások bevezetésével elégítené ki. Ezt a korszerű beléptető és irányító rendszerek segítségével oldják majd meg. Jelentősebb áremelést nem terveznek, új szolgáltatásokat és annak megfelelő árakat vezetnek majd be.
