A munkanélküli fiatalokat támogató programból 50 milliót az önkormányzati költségvetés, 200 milliót pedig a munkaügyi központ és Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium finanszíroz. Az áprilistól induló és jövő év júniusáig tartó program keretében a munkaadók vállalták, hogy a fiatalokat további tizenöt hónapig saját költségükön alkalmazzák. A programban részt vevő munkaadók mintegy fele vállalkozó, valamivel kisebb arányban civil szervezetek és önkormányzatok jelentkeztek. A foglalkoztatók uniós pályázatok megírására, menedzselésére alkalmazzák a fiatalokat, így rövid távon megoldódhat a térségben élő diplomás munkanélküliek egy részének munkavállalása, illetve a megyében tartása.
A program azért is stratégiai fontosságú, mert a sikeres uniós pályázatok a megye számára új fejlődési lehetőséget jelenthetnek - nyilatkozta lapunknak Rezsőfi István, a munkaügyi központ igazgatója. A programhoz kapcsolódóan a megyei önkormányzat beszerzéseket is tervez, összesen 50 millió forintot szán számítástechnikai eszközök vásárlására.
