Jól szerepeltek az uniós csatlakozás óta a kelet-közép-európai régió részvényei. Május elseje óta a Central European Blue-Chip Index - amelynek 20 tagja között 19 cseh, magyar, lengyel és szlovén cég szerepel - 19 százalékkal nőtt, míg a hasonló nyugat-európai index, a Dow Jones Stoxx 50 vesztett értékéből, mégpedig 0,6 százalékot. A különbség ráadásul csak nőhet, mert az új tagországokban gyorsabb a gazdasági bővülés, mint a régiekben. Az új EU-államok közül csak Ciprus tőzsdéje nem tudott pluszban zárni, ugyanakkor a szlovák tőzsdemutató 48, a magyar 19, a cseh pedig 12 százalékkal emelkedett. A részvények közül a lengyel PKN Orlen 27, az OTP 25, a cseh CEZ pedig 44 százalékot erősödött. (VG 19. old., MH 12. old.)
