A PM pályázatán nyertes Arte Legis Kft. március 31-ig rendezheti azt az adósságot, amely a kilencvenes évek elején halmozódott fel Kazahsztánban magyar gázkövetelésként. Ha addig a cégnek sikerül behajtania a tartozást, akkor 6 milliárd forintot fizet be a magyar államkasszába, de ha nem, akkor a pénzügyminiszternek kell folytatnia a jamburgi kintlevőség rendezését. Az 1993 óta fennálló követelés értéke különböző számítások szerint több tízmilliárdtól akár százmilliárd forintig is terjedhet. Jogosságát viszont Kazahsztán nem ismeri el. A 10 millió forintos törzstőkéjű, egy egykori Vegyépszer-munkatárs érdekeltségébe tartozó Arte Legis Kft. 500 millió forintos bánatpénzt fizetett le az üzletért. Ha sikeresen egyezkedik, akkor a korábbi munkák fejében megszerzi a kazah gázt, amelyet a Mol piaci áron vásárolna meg. Ebben az esetben a cég 50 milliárd forintot is kereshet az üzleten. A Népszabadság úgy értesült, hogy a jó kazah kapcsolatokkal rendelkező magyar vállalkozások most részt kérnének a tranzakcióból, és bekapcsolódhat a tárgyalásokba a Gazprom is. A lapnak egyébként Tímár Gyula, a Vegyépszer elnök-vezérigazgatója cáfolta, hogy cége állna az Arte Legis mögött. (Nszab. márc. 4., 14. old., MH márc. 4., 10. old.)
