Az árkorrekció következtében a lakások távfűtése várhatóan nem drágul, a közintézmények kiadásnövekedését pedig a központi költségvetés megemelt normatívái ellentételezik. Az ipari felhasználók számára legutóbb tavaly november elején drágult 19 százalékkal a földgáz, az akkori áremelés oka is a világpiaci beszerzési árak drasztikus növekedése volt. (NSZ, 5. old.)
