Oroszország már most 'megküldte' idei éves gázkvótáját Ukrajnának és rajta keresztül többi üzletfelének, így Magyarországnak is - erősítették meg a Magyar Hírlapnak a Gazpromnál. Moszkva gesztusa vélhetően az orosz-ukrán vita megoldását is próbálja könnyíteni, Kijev azonban egyelőre nem mond le a szevasztopoli haditengerészeti bázis bérleti díjának emeléséről. (MH, 11. old.)
