Tegnap a kormánypárti honatyák megszavazták a villamosenergia-törvény módosítását, amely szerint a Vértesi Erőmű Rt. bányájának átalakítási programjára a 30 fillért különítenek el a villamos energia árából. Korábbi nyilatkozatok szerint a "szénfillér" 2010-ig 65 milliárd forintot érint. Kormányzati politikusok úgy vélik, ez nem jelent áremelést, az árnak csupán a belső szerkezete változik, méghozzá az uniós irányelveknek megfelelően. A Fidesz képviselői tartózkodtak a szavazás során. Lázár Mózes, az ellenzéki párt energiapolitikusa, aki korábban egyetértést ígért a frakció részéről, a Népszabadságnak ezt az álláspontot úgy indokolta: továbbra sincsenek meggyőződve arról, hogy ez nem növeli a lakossági árakat. A korábbi tervektől eltérően a parlament még nem döntött az erőművek által termelt áram hatósági árának visszaállításáról. (Nszab. Online)
