BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fut a gázáremelés után a kompenzáció

2005. november 7. hétfő, 07:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár november elején emelkedett a gáz ára a nem lakossági fogyasztók körében, máig nem jelent meg az a rendelet, amely kivenné az érintettek köréből a közintézményeket. A kormány korábban azt ígérte, hogy ezek a fogyasztók a lakossággal együtt mentesülnek a 19 százalékos áremelés hatásai alól. A tarifarendelet csak a lakosságot és a lakossági hőszolgáltatást vonja ki az érintettek köréből, ezért a gázszolgáltatók a közintézményeknek is magasabb áron számláznak. Tóth Judit, a gazdasági tárca szóvivője kifejtette: úgy időzítik a rendeletet, hogy annak hatása a decemberben érkező számlában már megjelenjen. A balsejtelmeket az is táplálja, hogy a gázdíj-kiegészítés forrását jelentő kompenzációs alap kiürüléséről érkeznek hírek. Laczó Sándor, a Gázszolgáltatók Egyesületének elnöke szerint az alap korábbi kétmilliárdos elmaradása 'valamelyest' csökkent. Veres János pénzügyminiszter közölte: a feljogosított fogyasztóknak kipótolják a számláját, tehát ha az alap összege csökkenne, azt az állam feltölti. (Nszab. 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet