A Magyar Energia Hivatal számításai szerint tavaly az Elmű 16 milliárdos eredménye túllépte a megengedett mértéket, így 300 millió forintot vissza kell juttatnia a fogyasztóknak - értesült a Népszabadság. Az áramszolgáltatóknak a hatósági áras tevékenységük megengedett nyereséghatárát meghaladó összeg felét a fogyasztóknak jóvá kell írnia, de az erről szóló rendelet az elosztás módját nem írja elő. Korábban hasonló eset ritkán fordult elő, de az összeg akkor is viszonylag alacsony volt és a visszatérítést csak egy kitüntetett kör - például közintézmények - kapták meg. Boross Norbert, az Elmű kommunikációs vezetője elmondta: észrevehetetlen hatása lenne, ha a többletből valamennyi fogyasztó részesülne, így a kedvezményezettek a fővárosi és a Pest megyei fekvőbeteg-ellátó intézmények lesznek. Ezek az októberi számlában 'igen jelentős' árengedményt észlelnek majd, de csökkenhet a novemberi számla is. (Nszab. 12. old.)
