BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol kontra GKM: idén már nem drágul a gáz?

Ebben az évben várhatóan már nem vizsgálják felül a gázárakat, azaz nem lesz emelés, a lakossági ártámogatás finanszírozására szolgáló kompenzációs kasszában pedig elég pénz marad év végéig - mondta a Népszavának Hatvani György.

2005. augusztus 16. kedd, 08:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági tárca helyettes államtitkára Mosonyi György Mol-vezérnek arra a napokban tett nyilatkozatára reagált, amely szerint a következő időszakban jelentősen nő majd a gáz importára, és félő, hogy elfogy a támogatásra félretett összeg. A kasszát egyébként a Mol tölti fel az idehaza kitermelt földgáz után fizetett bányajáradékkal. Abból tavaly 46 milliárd jött, idén pedig várhatóan 70 milliárdot fizet be a cég. Jövőre egyébként várhatóan megváltozik majd az ártámogatás rendszere. Hogy hogyan, pontosan még nem tudni, de szakértők szerint a gáz árát minden felhasználónak meg kellene fizetni, és a rászorultakat az állam segítené. (NSZ, 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet