A gazdasági tárca helyettes államtitkára Mosonyi György Mol-vezérnek arra a napokban tett nyilatkozatára reagált, amely szerint a következő időszakban jelentősen nő majd a gáz importára, és félő, hogy elfogy a támogatásra félretett összeg. A kasszát egyébként a Mol tölti fel az idehaza kitermelt földgáz után fizetett bányajáradékkal. Abból tavaly 46 milliárd jött, idén pedig várhatóan 70 milliárdot fizet be a cég. Jövőre egyébként várhatóan megváltozik majd az ártámogatás rendszere. Hogy hogyan, pontosan még nem tudni, de szakértők szerint a gáz árát minden felhasználónak meg kellene fizetni, és a rászorultakat az állam segítené. (NSZ, 5. old.)
