Egy forinttal csökken a gázolaj és a benzin ára, előbbié október 25-től, utóbbié november 1-jétől - jelentette be a kabinet tegnapi ülése után László Boglár. A kormányszóvivő elmondta: a Mol október 13-tól 5 forinttal emelte a motorbenzin és a gázolaj árát, a kabinet az üzemanyag jövedéki adójáról szóló törvény értelmében azonban csökkentheti az üzemanyagok adóját. A gázolaj ára így 236 forintra, a 95-ös ólommentes benziné 251,5 forintra, a 98-asé pedig 260,5 forintra csökken. (Nszab, 6. old., NSZ 4. old., NG 3. old.)
