BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Benzinár-vita: nem bírt a Mollal a versenyhivatal

2004. október 11. hétfő, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság úgy tudja, a Gazdasági Versenyhivatal másodjára sem tudta bizonyítani, hogy az üzemanyagpiacon vitathatatlan erőfölényben lévő Mol Rt. 1997 és 2000 között visszaélt erőfölényével, és túl drágán adta a benzint partnereinek. Az olajcég benzinár-képzési gyakorlatát a Magyar Autóklub (MAK) támadta meg még 2000 nyarán, mert úgy találta, hogy a cég jogsértően magas üzemanyagárakat alkalmaz. A versenyhivatal 2001 januárjában egyszer már megszüntette a Mollal szembeni eljárást, a határozat ellen azonban a MAK felülvizsgálati kérelmet nyújtott be. A Fővárosi Bíróság első fokon 2001 decemberében hatályon kívül helyezte a versenytanács határozatát, és új eljárás lefolytatására kötelezte a hivatalt, amely a lap szerint napokon belül bejelenti, nem látja bizonyítottnak, hogy a Mol túl drágán adta volna a benzint a nagykereskedelmi partnereknek. (Nszab., 15. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet