BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aggályok a Tesco-benzin körül

2004. szeptember 29. szerda, 07:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenleg 4 töltőállomást működtető, az átlagosnál alacsony árakat alkalmazó Tesco-Globál Áruházak Rt. az év végéig újabb 5 kút létesítését tervezi már meglévő, illetve építendő áruházai mellett. Danks Emese, az áruházlánc szóvivője közölte: úgy tudják tartani az alacsony árakat, hogy a töltőállomásoknál nem törekszenek nagy profitra, és megpróbálják az üzemanyagot minél kedvezőbb áron beszerezni. Szakértők szerint azonban a hipermarketláncok az áruházaik bevételéből keresztfinanszírozzák az üzemanyag-eladást, ami versenyjogilag aggályos. Az üzemanyag- kiskereskedelmi piac szereplői egyelőre figyelik a Tesco magatartását, de amint azt észlelik, hogy az áruházlánc vét a versenyszabályok ellen, akkor lépni fognak. Elemzők szerint egyébként legfeljebb a három piacvezető kútüzemeltető cég (sorrendben: Mol, Shell, OMV) működhet eredményesen, a 10 százalékos piaci rész mindössze a nullszaldóhoz elegendő. Ezért valószínűsíthető, hogy több kisebb hálózattal rendelkező cég kivonul a magyar piacról, miközben a Lukoil új kutak építésével, illetve felvásárlásokkal próbál betörni hazánkba. (VG 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet