Az orosz hatóságok visszavonták a Jukosz leányvállalataira vonatkozó vagyonelidegenítési tilalmat. A rendelet az ingatlan-nyilvántartást vezetőknek szólt, s nem pedig az olaj kitermelését, feldolgozását, szállítását és eladását korlátozta. A Mol közölte: tudomása szerint a Jukosz kifizette az augusztusra vonatkozó csővezetéki export tarifáját és a jövő hónapra szóló szerződéses olajmennyiség is elindult a Barátság kőolajvezetéken. A magyar olajcég később sem számít fennakadásra, ugyanakkor tárgyalásokat kezdett más orosz vállalatokkal az esetleg kieső mennyiség pótlásáról. (NSZ 5. old., MH 10-11. old., NG 2. old., VG 6. old.)
