BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vesztésre áll a Mol?

2004. július 23. péntek, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma írja alá az OMV a román Petrom olajtársaság megvételéről szóló szerződést. Megbízható román források szerint az osztrák csoport 1,4 milliárd dollárt, több mint 300 milliárd forintot fizetett a foglalkoztatottak számát (57 ezer ember) tekintve legnagyobb román vállalatért, és emellett 300 millió dolláros fejlesztést is vállalt. A Raiffeisen tegnap közzétett elemzése szerint a Petrommal az OMV "egyértelmű elsőséget szerez Kelet-Európában", maga mögött hagyva legnagyobb versenytársát, a régióban szintén agresszívan terjeszkedő Mol Rt.-t., amellyel egyesülve Európa vezető olajipari vállalatává válhatna. Igaz - teszi hozzá az elemző - egy ilyen fúzióra a közeljövőben főleg politikai okok miatt nincs sok esély. (Nszab., 15. old., MH, 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet