A folytatódó kánikula sem okozhat gondot idén az energiaellátásban, mert a villamosipari rendszerirányító (Mavir) most időben gondoskodott a tartalékról. A tavalyi forróságban annyi klíma zúgott, hogy június közepén egy napra súlyos áramhiány is keletkezett, de a felhasználók kikapcsolására végül nem került sor. A most mutatkozó áramigény még a tavalyit is felülmúlni látszik, de szakértők szerint a "betárolt" mintegy ezer megawattnyi tartalék áramforrás elég a biztonságos ellátáshoz. (NSZ, 5. old.)
