BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz áramhiány a meleg miatt

2004. július 22. csütörtök, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folytatódó kánikula sem okozhat gondot idén az energiaellátásban, mert a villamosipari rendszerirányító (Mavir) most időben gondoskodott a tartalékról. A tavalyi forróságban annyi klíma zúgott, hogy június közepén egy napra súlyos áramhiány is keletkezett, de a felhasználók kikapcsolására végül nem került sor. A most mutatkozó áramigény még a tavalyit is felülmúlni látszik, de szakértők szerint a "betárolt" mintegy ezer megawattnyi tartalék áramforrás elég a biztonságos ellátáshoz. (NSZ, 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet