BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változik a Főgáz mérőleolvasási rendszere

2008. szeptember 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember elsejétől kerületenként történik az átállás a fővárosi gázórák új leolvasási rendszerére, mert a FŐGÁZ működési területén lévő órák állását a Díjbeszedő Zrt. helyett az ELMŰ-ÉMÁSZ munkatársai ellenőrzik, mégpedig digitális fényképpel rögzítve az adatokat. A fényképes mérőleolvasást az éves elszámolás kerületi ütemezésének megfelelően vezetik be, így elsőként szeptemberben a VI., valamint a XII. kerületi fogyasztóknál végzik az új módszer szerint a gázmérők leolvasását.
A FŐGÁZ felhívta az érintettek figyelmét, hogy a gázmérő-leolvasók kizárólag a gázóra számlálójának állását dokumentálják, így az elkészült digitális fényképen csak a gázmérő és tartozékai (jogi zár, nyomásszabályozó) szerepelhetnek. A változtatást indokolja, hogy a korrekt elszámoláshoz elengedhetetlen a pontos leolvasás; a digitális fotó nemcsak a pontosabb leolvasást, illetve számlakibocsátást szolgálja, hanem segítséget nyújt az esetleges reklamációk gyorsabb kivizsgálásában is.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet