BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fele gázból fűthető az iskola

2008. szeptember 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az energiafelhasználás ötvenszázalékos csökkenését remélik a Zala megyei Tófejen lévő általános iskola és óvoda felújításától az energiahatékonysági korszerűsítést finanszírozó E.On-földgáztársaságok. A felújítás során többek között kicserélték az épület nyílászáróit, valamint a fűtés- és vízmelegítő rendszert is. Az intézményt fenntartó három község önkormányzata számára komoly gondot jelent az iskola és óvoda működtetése, ami nagyrészt az épület rossz állapotából adódó magas energiaköltségeknek tudható be. A huzatos ablakok, az elavult gázkonvektoros fűtés, valamint a régi neonlámpák nemcsak a felesleges havi kiadásokat növelték, hanem az iskolában dolgozók és a tanulók életminőségét is negatívan befolyásolták. A felújítás során többek között kicserélték az épület nyílászáróit, valamint a fűtés- és vízmelegítő rendszert. A nagy hatásfokú berendezéseknek és a kiváló szigetelésnek köszönhetően az energiahatékonysági felújítás szakértői számítások szerint akár 50 százalékos energiafelhasználás-csökkenést is eredményezhet. Magyarországon sokan nem fordítanak kellő figyelmet az energiahatékonyságra, és nem a házat, hanem az utcát fűtik. A világpiaci folyamatok miatt azonban be kell rendezkedni a tartósan magas energiaárakra. Felelős vállalatként ezért úgy döntöttünk, hogy kézzelfogható példával hívjuk fel a figyelmet a hatékony energiafelhasználásra, és minden évben energiahatékonysági felújítást végzünk egy oktatási intézménynél - mondta Klaus G. Hammer, az E.On-földgáztársaságok igazgatóságának elnöke a korszerűsítés végeztével. Magyarország földgázfelhasználását a legpesszimistább becslések szerint is 20 százalékkal lehetne csökkenteni, ha mind a háztartások, mind a magánszemélyek nagyobb figyelmet fordítanának az energiahatékonyságra.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet