BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra hódít az Egyesült Államokban az atomenergia

2008. augusztus 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) 1520 megawatt teljesítményű reaktorkonstrukcióját választotta Michigan legnagyobb áramszolgáltató vállalata, a Detroit Edison. A cég a Detroittól 35 mérföldre található Fermi-2 erőművébe tervezi az új generációs, úgynevezett ESBWR egység megépítését.
A Detroit Edison a negyedik olyan amerikai energetikai vállalat, amely a III.+ generációs ESBWR konstrukciót választotta összesen hat potenciális reaktoregységéhez.
Az ESBWR erőmű projekt 3 ezer ideiglenes munkahelyet teremthet az építőiparban, valamint 700 állandó mérnöki állást biztosíthat az erőműben, ami éves szinten 500 millió dollárral bővítené Michigan gazdaságát. A közelmúltban kötött megállapodás szerint a GEH műszaki támogatást biztosít a Detroit Edisonnak a kombinált működési engedélykérelem elkészítéséhez is. Az ESBWR-konstrukció melletti döntésben szerepet játszott, hogy egyre több amerikai közművállalat veszi fontolóra az új, korszerű reaktorflotta kiépítését, amellyel segítséget nyújthatnak az ország energiaellátásának biztonságával és a globális klímaváltozással kapcsolatos problémáinak megoldásában. Lényeges az is, hogy az amerikai közvélemény egyre inkább támogatja az atomenergiát, hiszen egyike annak a néhány rendelkezésre álló alap-energiaforrásnak, amely az energiatermelés során nem bocsát ki szén-dioxidot. A Zogby International májusban végzett közvélemény-kutatása szerint az amerikaiak 67 százaléka támogatja az atomerőművek építését.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet