BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fertőzött szaloncukor: az ombudsman közbelép

Vizsgálatot kezdeményez Takács Albert, az állampolgári jogok biztosának általános helyettese, mert véleménye szerint az alkotmány azon passzusa, miszerint az állampolgárnak a legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez van joga, nem teljesül maradéktalanul.

2006. január 16. hétfő, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ombudsman helyettese úgy véli: az állampolgároknak korlátlanul kellene megismerniük, ki gyárt vagy árusít az egészségüket veszélyeztető termékeket. A tavalyi szaloncukorbotrány arra a visszásságra világított rá, hogy nem lehetett megnevezni a baktériummal fertőzött édesség gyártóját, a törvény ugyanis azt mondja ki: a felelős kiléte csak akkor hozható nyilvánosságra, ha a lakosság széles körét súlyosan veszélyeztető termék kerül a boltokba. Márpedig annak megítélése, hogy mi számít széles körnek, illetve súlyos veszélyeztetésnek, nem egyértelmű. Ráadásul a hatóságok jelenleg csak bírságot vethetnek ki, így az a cég is piacon maradhat, amely tartósan rossz minőségű terméket állít elő. Takács Albert szerint az ilyen vállalkozások esetében lehetővé kellene tenni, hogy tevékenységüktől ideiglenesen vagy akár véglegesen is eltilthassák őket. (Nszab. jan. 14., 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet