Rossz minőségű, Szlovákiából származó lisztre bukkant a Penny Market élelmiszerláncban a Pest Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Állomás. A megvizsgált nyolc mintából ötnél bizonyosodott be, hogy a lisztek sikértartalma alacsonyabb az előírtnál. Az ócska liszt nem okozhatott humán-egészségügyi gondokat, de az alacsony sikértartalom a liszt felhasználási értékét jelentősen csökkenthette. Az állomás a minőségi hiba miatt eljárást indított a szlovák gyártó ellen, aki pénzügyi szankciókra számíthat.
A magyar hatóság az ügyben azért léphet fel, mert az uniós szabályozás szerint a vétkes szlovák cég tulajdonképpen „belföldi vállalkozásnak” minősül. A Gabonaszövetség is tud kifogásolható szlovák lisztekről, az általuk végeztetett laboratóriumi vizsgálatok szerint a sikértartalom 5-10 százalékkal volt alacsonyabb a minimálisan megszabott 27 százalékos mértéknél.
