BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a cigaretta feketepiaca

Idén mindössze 13,5 milliárd szál cigaretta eladására számítanak a legális szférában a gyártók, és ez csaknem 2 milliárd szállal kevesebb, mint a tavalyi értékesítés - hangzott el a British American Tobacco Magyarország szakmai konferenciáján.

2005. augusztus 31. szerda, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bittner Imre, a legnagyobb hazai dohánytermesztő cég, az ULT Rt. vezérigazgatója elmondta: mintegy 15 ezren élnek hazánkban dohánytermesztésből, és számukra egyre nagyobb problémát jelent a legális fogyasztás csökkenése. Hátráltatja őket az is, hogy a termelői támogatások a régi EU-tagországok szintjének mindössze 60 százalékát teszik ki. Gráf József agrárminiszter közölte, hogy a kormány továbbra is támogatja a termelőket, de jelezte, alkalmazkodni kell a brüsszeli előírásokhoz. Patai András, a Magyar Dohányipari Szövetség főtitkára hangsúlyozta: becslések szerint a feketepiac évi 4,5-5,8 milliárd szál, amely áfa nélkül mintegy 75 milliárd forintos adóbevételtől fosztja meg a magyar államot. A szakember szerint a magyar kormánynak 2012-ig derogációt kellene kérnie az EU-tól a cigaretta jövedéki adójának emelésére. Brüsszel eredetileg 20087-ig szabott határidőt Magyarországnak arra, hogy az uniós elvárások szintjére emelje a cigaretta jövedéki adóját, ami a legkedveltebbnek számító, most 440 forintos kategória esetében mintegy 560 forintos árat jelentene. (NG 4. old., MH, 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet