BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a méz is kínai - tiltakoznak a méhészek

2004. november 23. kedd, 08:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Piaci pozíciójukat megvédendő demonstrációt terveznek az uniós államok méhészei Brüsszelben. A hazai színeket a Baranya és Tolna megyei méhészek képviselik, ők november 27-én "rajzanak ki". A belga fővárosban folyamatosan 2-3 ezer méhész demonstrál majd, angol és német nyelvű szórólapokat osztogatnak, és kóstolóval kínálják a járókelőket. Az akció célja az európai méz megmentése. Külföldről, legfőképp Kínából ugyanis nagy mennyiségben érkezik be az európai piacra gyenge minőségű, szermaradványokat tartalmazó termék, ami lenyomja a többi közt a magyar méz árát is. Jelenleg az akácméz kilónkénti nagybani ára félezer forint, míg régebben meghaladta a 800 forintot is.(Nszab, 1. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet