Kormánydöntés várható paprikaügyben, mert ismét aflatoxin gombamérget találtak a fűszerben - értesült a Világgazdaság. Az őrleményt Dél-Amerikából importálták a hazai cégek a tavalyi rossz termés miatt, és a hazai termékhez keverték. A mérget, amely nagyobb mennyiségben májrákot okozhat, először szeptemberben mutatták ki két magyar cég által Brazíliából és Spanyolországból behozott 60 tonnányi paprikában. Akkor az aflatoxintartalom a megengedett mennyiség tízszerese volt, ám az azóta széles körben elvégzett vizsgálatok a tűréshatár nyolcvanszorosát is kimutatták. Az újabb botrány súlyosan veszélyezteti a hungaricum piaci pozícióját. A lap úgy tudja, hogy az ügyben elkészült az országos tiszti főorvos és a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal jelentése, amelyet az érintett miniszterek megkaptak. (VG 1. old.)
