BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraosztják a baromfipiacot?

2004. szeptember 23. csütörtök, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előzetesen tájékozódik a GVH a Bábolna és a Carnex-csoport együttműködéséről. A versenyhatóság azt vizsgálja, hogy milyen kapcsolat épült ki a két piaci szereplő között a víziszárnyas-feldolgozásban. A Mónos Péter által irányított Carnex vásárolta meg az állami csoporttól a békéscsabai feldolgozót - egyes vélemények szerint túl alacsony áron -, és a felvásárlási lázban égő nagyvállalkozó - társak bevonásával - érdeklődik a Hajdú-Bét tulajdonában lévő debreceni baromfi-feldolgozó iránt is. Ezt az üzemet már hónapok óta árulja a Hajdú-Bétet felszámoló Hunyadi Rt., amely az áprilisi 4 milliárdos kikiáltási árat már 3 milliárdra levitte, de akár az irányár feléig is befogadna ajánlatokat. Ágazati szakértők szerint a Carnex ma már vezető pozícióval rendelkezik a víziszárnyasüzletben. (VG 1., 5. old., Nszab., 1., 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet