A Merian Orosháza Rt. vezette konzorcium veheti meg a Bábolna Rt. Békéscsabai Baromfifeldolgozó Gyárát. A vételár 400 millió forint. A Carnex-csoporthoz tartozó vevő vállalta, hogy a több mint ezer dolgozóból 800 főt tovább foglalkoztat. A befektető 2 milliárd forintot szán az üzem átszervezésére, évi 12-13 millió vágócsirke feldolgozására alkalmassá tételére. Az adásvételt jóváhagyta a Bábolna pénteki közgyűlése. A kecskeméti feldolgozóra kiírt pályázat érvényes, de eredménytelen volt. A BIG Pulykafarmok Szövetkezet ugyanis névleges összeget kínált a vagyonért. A végelszámoló Reorg Rt. zártkörű pályázaton keres bérlőt a kecskeméti gyárra. A tenderen indulni kíván a Carnex-csoport is. (NSZ szept. 18., 5. old., Nszab. szept. 18., 15. old., szept. 20., 15. old., MH szept. 18-19., 12. old., MN szept. 18., 11. old., VG szept. 20., 5. old.)
