BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brazil és román hús a Pickben?

2004. szeptember 13. hétfő, 07:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 450 fős leépítésre készülő Pick Szeged Rt. elnöke, Kovács Tamás cáfolta azt a híresztelést, hogy a jövőben csak külföldről vásárolnának sertéshúst. Elmondta, hogy a cég, ahol várhatóan holnap tárgyalnak először a szakszervezettel az elbocsátásokról, a jövő héten kezdi meg a 2005-re szóló szerződések megkötését a hazai termelőkkel. Az itthon beszerzett sertéseket bérvágással dolgoztatják föl, és az összes alapanyagigény 50-60 százalékát szerzik be, míg a többit megvásárolják - közölte. A Magyarországi Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (Magosz) viszont úgy tudja, hogy a termelőket még nem kereste meg a cég. Ubreczán Ferenc főtitkár a Magyar Hírlapnak azt mondta, hogy a termelők brazíliai és romániai beszerzésről is beszélnek. Szerinte mindez azért történik, hogy csökkentsék a Pick értékét, és valaki vagy valakik a valós árnál kevesebbért kaparinthassák meg a vállalatot. Kovács Tamás azonban cáfolta, hogy a stratégiaváltásnak köze lenne a cég tulajdonosi szerkezetének közelmúltbeli megváltozásához. (MH 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet