BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az enyhe nyár miatt szűkült az ásványvízpiac

2004. augusztus 10. kedd, 08:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Ásványvíz Szövetséghez tartozó 32 cég az idei év első felében 270 millió liter vizet palackozott, 30 millió literrel kevesebbet mint egy éve. Ez azt jelenti, hogy a fejenkénti fogyasztás a tavalyi 60 literről 57 literre csökkent. A visszaesés elsősorban az enyhe nyárnak tulajdonítható. Bikfalvi Istvánné a szakmai szervezet főtitkára szerint az év végéig várható növekedéssel elérhetők a rendkívül kedvező tavalyi fogyasztási adatok, de stagnálásnál jobb eredményre nem lehet számítani.
(NAPI Gazdaság 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet