A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara felmérése szerint a Magyarországon megtelepedett német cégek 78 százaléka újra befektetne nálunk, a többiek viszont inkább Romániát, Szlovákiát vagy Kínát választanák. Tavaly a megkérdezettek ugyanilyen arányban választották volna a visszatérést. A kamara 202 magyarországi, többségében német tulajdonú vállalat véleményére volt kíváncsi, de a megkérdezett cégek közt volt 25 francia és osztrák is. (A társaságok az elmúlt 16 évben összesen mintegy 11 milliárd eurót fektettek be a magyar gazdaságba.) A cégek saját helyzetükkel rendkívül elégedettek, a magyar gazdaság megítélése azonban romlott 2005-höz képest. ami csak részben magyarázható a választások előtti bizonytalansággal, a magas államháztartási hiány valószínűleg fontosabb tényező. Tavaly még a megkérdezettek 21 százaléka mondta jónak a magyar gazdaság állapotát, most csak 13 százalékuk. A vállalatvezetők szerint az új kormány első feladata a költségvetési hiány és az államadósság csökkentése kell legyen, de fontos a bürokrácia mérséklése és a szociális rendszerek reformja is. Bár ez számukra is többletterhet jelent, a stabilitás miatt megéri. A megkérdezettek 41 százaléka 2010-re, harmaduk 2012-re várja az eurót, az átlag így 2011. A cégek saját versenyképességüket átlagon felülinek értékelték, elsöprő többségük változatlan mértékű vagy növekvő fejlesztéseket és munkaerő-felvételt tervez idén. (MH, 11. old., NG 2. old.)
