A cseh kormány vízumügyben ezentúl határozottabban kíván fellépni az amerikai kormánnyal és az amerikai hatóságokkal szemben - jelentette ki Jiri Paroubek cseh miniszterelnök. A cseh fél célja, hogy rövid időn belül az amerikaiak eltöröljék a csehek számára a beutazóvízumot. (NSZ, 2. old., Nszab, 8. old.)
