Az oktatási tárca adatai szerint a tavalyihoz képest idén 10 százalékkal kevesebben adtak be jelentkezési lapot felsőoktatási intézményekbe. Összesen 132 ezer jelentkező van. A nappali alapképzésben kisebb, a levelező tagozatokon és a távoktatásban radikális a visszaesés. A művészeti szakokra lesz a legnehezebb bejutni, ott ugyanis csaknem ötszörös a túljelentkezés, de erős verseny lesz a sporttudományi, a társadalomtudományi, az orvostudományi, a gazdaságtudományi és a bölcsészettudományi területeken is. (MH 8. old.)
