Beadta lemondását Székely Gábor, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektora. Mang Béla, az oktatási tárca helyettes államtitkára a Népszavának annyit mondott: találkozót kezdeményez Székellyel, és ha a rektor szóban is megerősíti lemondását, akkor lemondólevelét továbbítja a köztársasági elnöknek, aki dönt felmentéséről.(NSZ 6. old.)
