Márciusban megkezdődhet Dunaújváros határában a Hankook gumigyár építése - írja a Magyar Hírlap. Az üzem napi 15 ezer radiál gumiabroncsot tervez gyártani, és évi 35 ezer tonna természetes és szintetikus gumit használ majd fel. A lap szerint a termelést 2007 júniusában indító nagyüzem engedélyezése szokatlanul gyorsan zajlik, igaz, a beruházás ellen eddig egyetlen önkormányzat vagy civil szervezet sem tiltakozott. A regionális környezetvédelmi felügyelőségen a lapnak azt mondták: előreláthatólag nem lesz akadálya annak, hogy a beruházáshoz februárban megadják a szükséges környezetvédelmi engedélyt. Vontatottan halad ugyanakkor a Nyergesújfaluba tervezett cementgyár előkészítése. Bár a beruházó svájci Holcim még tavaly áprilisban eljuttatta a környezetvédelmi hatósághoz hatásvizsgálati dokumentációját, az eljárás előkészítő szakasza csak január 12-én zárult le. Az ügymenetet lassította, hogy a gyár telepítése ellen a helyi zöldek tiltakoztak, így a cementgyár le is mondott a veszélyeshulladék-égető létesítéséről. (MH jan. 21., 5. old.)
